Персональний блог на різноманітні теми: від кулінарії до мережевої безпеки. Тут ви знайдете інформацію про мультимедіа, програмування, огляди та налаштування програмного забезпечення, а також деталі про обладнання, його модифікацію та конфігурацію.
Два роки тому ми прийняли рішення на встановлення двох тарифний лічильник на електроенергію у квартирі.
Вартість його склала 1000 грн, за встановлення біля 60 грн.
Так як введу власні розрахунки за всі енергоресурси, то можу порівняти, та підрахувати.
Ось результати розрахунків.
Розрахунки економії від двох тарифного лічильника на електроенергію
Таким чином з 04-2015 до 02-2017 будемо вважати лічильник себе окупив, і входження у нові тарифи з 03-2017 року, дають чисту економію моєму домогосподарству. Так за березень місяць 2017 року ми зекономили вже чисті 65 грн.
Так що кожен вибирає собі сам, скиглити, чи щось робити.
Два роки тому я створив проект що контролює освітлення у туалетній кімнаті за допомогою ультразвукового сенсору.
Основа проекту ультразвуковий сенсор HC-SR04, котрий вимірює відстань, а програма аналізує умови і контролює вмикання або вимикання лампочки освітлення. Умови це: відкрити двері чи ні, присутня людина чи ні, і час. У схемі використано мікроконтролер PIC12F675.
Схема використовує "Green mode", це коли не потрібні компоненти вмикаються тільки за потребою. Так ультразвуковий модуль працює коли в тому необхідність. Навіщо шукати чорну кішку у темній кімнаті, а особливо коли її там не має.
Цей проект був реально застосований у туалетній кімнаті і весь час, був у тестовому режимі. Але до нього так звикли усі члени сім'ї що без нього вже не дуже подобається використовувати звичайну кнопку вмикання вимикання світла.
Попередньо були відео публікації тестування роботи схеми.
Без лампи.
Та з лампою.
Моделювалось відкриття дверей та присутність об'єкту.
Зараз подано доопрацювання
Бо інколи, сенсор не "бачить" людину і сенсор вимикає освітлення. Тому до схеми додано, кнопку з вбудованим світлодіодом. Ця кнопка повинна
використовуватися коли спрацьовує не правильне визначення об'єкту у приміщені.
Натиснувши її, коли вона мигає червоним кольором, ми даємо знати що
людина присутня. Цей стан відключить логіку визначення присутності до
тої пори коки двері не відчиняться.
Для економії проводів, і використання поточного схемного рішення, сигнал
TRIG використовується як на передачу так і прийом.
Світлодіод кнопки, зазвичай, не встигає засвітитися тому що довжина імпульсу TRIG має коротку довжину, 10 мс, що потрібна тільки для запуску процесу вимірювання відстані модулем HC-SR04. Якщо треба засвітити світлодіод треба просто збільшити час сигналу TRIG, а вимірювання заборонити.
Програмне рішення не реалізовано поки що.
Схема сенсора з додатковою кнопкою "людина присутня"
Одного часу у мене прорвало старі шланги, я створив систему проти протікання води, а шланги замінив на шланги з нержавіючої сталі з урахуванням рекомендацій що це маже навічно.
А ось проводячи періодичну повірку водяних лічильників у ванній кімнаті виявив проблеми у вигляді корозії гофрованих шлангів з нержавіючої сталі.
Корозія гофрованих шлангів з нержавіючої сталі.
Корозія гофрованих шлангів з нержавіючої сталі.
Аналізуючи можливу проблему, одним з варіантів можливо став шкідливий вплив домашньої хімії, котра використовувалася у ванній кімнаті.
Але як це перевіриш. Хіба що хімічним експериментом над трубами що залишилися.
А поки купив нові гофровані шланги з нержавіючої сталі і умовно захистив харчовою плівкою.
Шланги з нержавіючої сталі і умовно захищені харчовою плівкою.
Продовжуючи модифікувати домашнє обкладання, додав до ванної кімнати датчик температури проточної води. Це не власний виріб, а куплений.
Пристрій працює за рахунок сили проточної води, потік води крутить вбудовану турбіну, котра виробляє електроенергію для електроніки плати виміру.
Розумний елемент показує як температуру проточної води у градусах цельсію, так і візуально кольоровою гамою з використанням світлодіодів різних колорів.
Так синій колір до 30С, зелений до 42С, червоний від 42С.
Так як людина має відносне відчуття температури, і чим більше ти і краще для неї. А ось коли у Вас електричний бойлер то не має сенсу спустити весь запас при занадто великій температурі, а тепер можна бачити що, наприклад 40С цього достатньо, і більше не треба.
Так як модуль передачі був зафіксований за телевізором, тому заряджати акумулятори прийшлось окремо у зарядному пристрої. Але заряджання акумуляторів формату ААА, з часом стало не дуже приємно, так як вони старіли і швидко розряджалися. Тому я адаптував вільний від старої батареї ноутбуку, елементі 18650 .
Попередня схема використовувала пасивну схему щодо зменшення напруги, що мала певні недоліки.
Попередня схема живлення телефону. 3,9V
Головною з них була провалювання напруги при збільшеному споживанні енергії мобільним телефоном, особливо при роботі з SMS, і телефон при цьому вимикався. Для вирішення цієї проблеми було прийнято рішення щодо придбання модуля пониження напруги DC-DC на основі мікросхеми XL4015 (Придбав на АліЕкспрес за 24 грн = 0.9$).
Цей модуль на вході дозволяє мати напругу до 32 вольт, на виході стабілізоване значення напруги від 1.25 до 32 вольт. Для перетворення напруги використовується широтна-імпульсна модуляція з частотою 180 кГц.
Типова схема модуля XL4015, з фіксованою вихідною напругою.
За допомогою змінного резистора налаштував напругу на 4.2В, і змінив попередню схему живлення мобільного телефону "Siemens C35".
Схема живлення телефону з XL4015. 4.2V
На майбутнє треба перенести плату у корпус і використовувати цю напруги для основи живлення плати мікроконтролера замість використання пасивного стабілізатора напруги 7805 у схемі керування приводами шарових кранів.